Prispevki

Preboj v zdravljenju obolenj srca – Nahranite svoje sestradano srce

To nima nič opraviti z dragimi zdravili ali invazivnimi kirurškimi posegi. Gre zgolj za resnični vzrok srčnega popuščanja.

Beri naprej

Magnezij in cink povezana s 50% upadom smrtnosti zaradi raka

Magnezij in cink povezana s 50% upadom smrtnosti zaradi raka. Na voljo je vse več dokazov, da igrata magnezij in cink pomembno vlogo pri izničevanju škodljivih učinkov nevezanega bakra v telesu. Baker je potreben za rast in širjenje tumorjev, kot tudi za tvorbo novih krvnih žil (angiogenezo), ki omogoča širitve (metastaziranje) raka. [Journal Trace Elements Medical Biology 18:1-8, 2004]

Beri naprej

Jod in njegovo pomanjkanje

Analiza podatkov ameriške “Državne raziskave zdravja in prehrane” je pokazala, da je zmerno ali hudo pomanjkanje joda danes prisotno v dobršnem delu prebivalstva ZDA in da se to pomanjkanje v zadnjih 20 letih stalno povečuje predvsem zaradi zmanjšanja uporabe jodirane namizne soli.1 Skupaj z magnezijem in selenom je jod eden tistih mineralov, katerega v našem telesu najbolj primanjkuje.
 
Simptomi pomanjkanja joda vključujejo mišične krče, hladne roke in stopala, nagnjenost k pridobivanju teže, slab spomin, zaprtje, depresijo in glavobol, edeme, mišične bolečine, šibkost, suho kožo in krhke nohte.

Beri naprej

Koristi magnezija

Učinki magnezija lahko vključujejo zmanjšanje simptomov kroničnih bolečin, utrujenosti in nespečnosti. Magnezij nas poleg tega lahko zaščiti pred vrsto kroničnih obolenj, še posebej pred tistimi, ki so povezana s stresom in staranjem.
 
Številni raziskovalci s področja medicine priporočajo občutno povišanje priporočenega dnevnega odmerka (RDA) za magnezij, ta nedavno ponovno odkrit ključ do trdnega zdravja, za zagotovitev zaščite pred obolenji, kot sta osteoporoza in visok krvni tlak.

Magnezij, ki ne poganja

Čezkožna magnezijeva terapija je nova oblika dopolnjevanja magnezija, ki je preprosta, priročna in poceni. Čezkožni ali “topični” magnezij je še posebej koristen pri tistih, ki iščejo varno metodo povečanja vnosa magnezija, ki je večja od možnega oralnega vnosa. Čezkožni magnezij je poleg tega odlična izbira za mnoge ljudi z nizko toleranco na oralni magnezij, ki se kaže kot driska ali druge prebavne težave.

V tem prispevku boste izvedeli več o čezkožnem vnosu magnezija in dobili odgovore na naslednja vprašanja: Zakaj terapija z magnezijem? Kako se uporablja čezkožni magnezij? Katere študije potrjujejo učinkovitost čezkožnega vnosa magnezija? Kako naj vem ali potrebujem terapijo z magnezijem? Kaj moram vedeti preden se odločim za čezkožni vnos magnezija?

Beri naprej

Čezkožni magnezij – Nova pot ohranjanja zdravja

Čezkožni magnezij – Nova pot ohranjanja zdravja. Zdravniki ne ugotavljajo pomanjkanja magnezija pri svojih pacientih in to je tragedija sodobne medicine in bolnikov, ki to pričakujejo. Dejstvo je, da postaja naš svet vse bolj toksičen. Naša potreba po magneziju se je dramatično povečala, medtem ko je istočasno količina magnezija, ki nam jo zagotavljajo osnovna živila, občutno upadla. Naša živila izgubljajo svojo prehransko vrednost, tako zaradi sodobnih postopkov kmetijske pridelave na eni strani, kot zaradi postopkov predelave živil na drugi strani.

Drug neoglaševan problem je, da zaužijemo čisto preveč kalcija. Raziskave kažejo, da se je razmerje kalcija do magnezija v paleolitski prehrani ali prehrani jamskega človeka – prvotna prehrana, ki se je oblikovala skupaj z našim telesom -spremenilo od 1:1 na današnjih 5:1 do 15:1. Z v povprečju desetkrat več kalcija kot magnezija v naši sodobni prehrani, sploh ne čudi pomanjkanje magnezija, ki ga beležimo.5

Magnezij preprečuje smrt zaradi srčnega zastoja

Magnezijeve ione potrebuje telo za tvorbo več kot 300 encimov. Pomanjkanje magnezija v človeškem telesu je povezano z resnimi zdravstvenimi težavami, kot so osteoporoza, diabetes in astma. In tu naletimo na problem: v zahodnem svetu je le kakšnih 32 % populacije deležno priporočenih dnevnih količin magnezija.

Magnezijeva najočitnejša zdravstvena korist je zaščita pred nenadno smrtjo zaradi odpovedi srca. Raziskovalci opisujejo to stanje kot netravmasko, nepričakovano in nebolečo smrt, ki jo povzroči odpoved srca po najmanj 6-urnem predhodnem obdobju očitno dobrega počutja.