Prispevki

Skupaj z jodom je za zaščito naše ščitnice potrebno jemati selen

Če v google vnesete iskalni pojem ‘iodine deficiency’ (torej pomanjkanje joda), boste našli več strani, ki trdijo, da je pomanjkanje joda redek pojav. A če povprašate strokovnjaka, bo ta to zagotovo zanikal. V resnici je zadeva takšna, da ste lahko prepričani, da je to pomanjkanje prisotno pri skoraj vsakomur. Ob zdravniških pregledih se to izkaže praktično pri vseh. Povsem naravno bi bilo, da bi priporočali dopolnjevanje z jodom. Da bi bilo pa to povsem učinkovito, bi veljalo poleg joda jemati še nek drug mineral in sicer selen.

Beri naprej

Navodila za uporabo in določanje ustreznega odmerka nascentnega joda

NAVODILA: Vzemite 1-10 kapljic (ali več) na dan ali po navodilih zdravstvenega strokovnjaka. Ena kapljica zagotavlja 400 mcg (mikrogramov) joda. Sublingualna uporaba (t.j., dajanje kapljic neposredno pod jezik) je učinkovit način dopolnjevanja ali pa kapljice razredčimo v vodi ali soku. Najboljše rezultate dosežemo z jemanjem nascentnega joda zjutraj ali zgodaj popoldne, saj to pomaga preprečiti zvišanje metabolne energije zvečer, kar bi nam lahko motilo trden spanec ponoči.

Beri naprej

Kaj je nascentni – atomarni – jod?

Nascentni jod je idealna oblika joda, ki se ob dopolnjevanju dobro absorbira in jo lahko naš organizem hitro izkoristi. Jod je namreč ključni mineral, ki ga potrebuje naš organizem za svoje normalno delovanje.1

Jod zagotavlja celo vrsto zdravilnih koristi, ki niso omejene zgolj na delovanje ščitnice in uravnavanje presnove, dvigovanje energetskih ravni (ob pomanjkanju joda), podpiranje in ohranjanje sistemov in procesov razstrupljanja, krepitev delovanja imunskega sistema in premagovanje okužb (naravni antiseptik). Zaradi njegovih antiseptičnih učinkov, ga lahko uporabljamo za učinkovito dezinfekcijo pitne vode. Ena kapljica nam zagotavlja 400 mcg nascentnega joda raztopljenega v certificiranem bio-dinamičnem ekološkem grozdnem alkoholu.

Beri naprej

Kako po naravni poti uravnamo upočasnjeno delovanje ščitnice

Če bi rekli svojemu zdravniku, da ste pod stresom, da imate pogoste glavobole in da se vam redčijo lasje, bi vam verjetno predpisal kakšen antidepresiv, denimo Tylenol, in priporočil, da nosite klobuk.

Večina konvencionalnih zdravnikov išče posamezne simptome, ki jih nato tudi zdravijo posamič. Še posebej, kadar se zdi, da simptomi niso povezani.

In to pomeni, da pogosto zgrešijo celotno sliko.

Beri naprej

Jod – pogrešano univerzalno zdravilo

Jod – pogrešano univerzalno zdravilo. Močna trditev in obenem za marsikoga presenetljiva, ni kaj. Trenutno stanje na začetku 21. stoletja, zahteva od nas, da ponovno zgradimo medicino, in to ne le glavne, torej alopatske, ampak tudi vse doktrine alternative. Vse bolj se zavedamo dejstva, da dandanašnji večina ljudi trpi za kronično zastrupitvijo. In ni stvar samo v tem, da je plima strupenih kemikalij vse večja in da se te akumulirajo v naših celicah in telesnih tekočinah, kjer povzročajo psihično, mentalno in emocionalno opustošenje, ampak je stvar tudi kakovosti in količine ključnih hranljivih sestavin, ki jih zaužijemo. Jod je popoln primer tistega, česar v današnem svetu ne želite, da vam manjka.
 
Medicinski učbeniki vsebujejo nekaj pomembnih kosov napačnih informacij o pomembnem  elementu jodu, ki je povzročilo večje trpljenje in več smrti, kot obe svetovni vojni skupaj.
 – Dr. Guy Abraham

Beri naprej

Jod in njegovo pomanjkanje

Analiza podatkov ameriške “Državne raziskave zdravja in prehrane” je pokazala, da je zmerno ali hudo pomanjkanje joda danes prisotno v dobršnem delu prebivalstva ZDA in da se to pomanjkanje v zadnjih 20 letih stalno povečuje predvsem zaradi zmanjšanja uporabe jodirane namizne soli.1 Skupaj z magnezijem in selenom je jod eden tistih mineralov, katerega v našem telesu najbolj primanjkuje.
 
Simptomi pomanjkanja joda vključujejo mišične krče, hladne roke in stopala, nagnjenost k pridobivanju teže, slab spomin, zaprtje, depresijo in glavobol, edeme, mišične bolečine, šibkost, suho kožo in krhke nohte.

Beri naprej